Karate klub Trbovlje na 2. pokalni tekmi KZS osvojil kar 14 medalj

TRBOVELJČANI MED NAJUSPEŠNEJŠIMI NA 2. POKALNI TEKMI KZS

V soboto, 6. oktobra, je Karate Zveza Slovenije v sodelovanju Z Karate klubom Žalec organizirala letošnjo 2. Pokalno tekmo KARATE ZVEZE SLOVENIJE. V skupnem seštevku so Trboveljčani osvojili 3. mesto med 52 nastopajočimi klubi.

V katah posamezno je edino medaljo osvojila Simona Češarek, in sicer bronasto v starostni kategoriji mlajših kadetinj. V katah ekipno so bile osvojene štiri medalje, srebro med malčki (Alex Šehič, Matevž Golob, Nik Mrgole), dečki (Daniel Haralovič, Lan Vozel, Klemen Bizjak), ter kadeti (Denis Šehič, Marko Markuljevič, Uroš Markuljevič). Bron so osvojile malčice (Emma Kastelic, Zoja Mlinarič in Zoja Jug).

V športnih borbah so trboveljski karateisti osvojili kar devet medalj; zlate medalje so si priborili Denis Šehič pri mlajših kadetih do 40 kilogramov,  Kenan Isakovič pri kadetih do 52 kilogramov, Marko Markuljevič pri kadetih do 57 kilogramov in njegov brat dvojček Uroš Markuljevič v kategoriji kadetov do 63 kilogramov. Srebro sta osvojili Cristina Korpar Žveglič pri deklicah do 40 kilogramov in Laura Božjak pri mladinkah do 53 kilogramov, bron pa je tokrat padel pri mladincih; Ervin Salkič in Domen Zidar do 61 kilogramov ter Alen Isakovič do 76 kilogramov. V skupnem seštevku 2. Pokalne tekme Karate zveze Slovenije so Trboveljčani tako osvojili 3. mesto med 52 nastopajočimi klubi.

Prihajajoči vikend bo za trboveljske karateiste še pestrejši, saj se obetajo nove tekme. Starejši z reprezentanco odhajajo na turnir v češki Plzen, mlajši pa se bodo udeležili priprav širšega spiska otroške reprezentance.

Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Zoja Jug, Emma Kastelic, Zoja Mlinarič, Cristina Korpar Žveglič, Žana Dolenc Čučnik, Simona Češarek, Eva Kolander, Lara Salkič, Laura Božjak, Alex in Denis Šehič, Matevž Golob, Nik Mrgole, Enej Drnovšek, Daniel Haralovič, Klemen Bizjak, Lan Vozel, Jure Ostanek, Aljaž Hvala, Tilen Grivec, Jure Krajnc, Kenan in Alen Isakovič, Zak Škofljanc, Marko in Uroš Markuljevič, Ervin Salkič in Domen Zidar. Vodili so jih trenerji Patricija Bukovinski, Maks Šmidhofer in Miha Kovačič. Vlogo sodnice je opravljala Alenka Paternoster.

V Karate klubu Trbovlje so z oktobrom začeli z rekreativno vadbo Karate za odrasle. Poleg karateja ne manjka tudi obhodne vadbe, iger z žogo in pa predvsem dobre volje. Treningi potekajo od 19.00 do 20.30 ure na OŠ Ivan Cankar Trbovlje.