vir: Rokomet.Smartno

RD RUDAR : RD HERZ ŠMARTNO                    28 : 29 (15 : 12)

Zasavski derbi, ki je imel tudi dobrodelno noto (domača ekipa je celotni izkupiček od vstopnine namenila za Nenada Stojakoviča), je privabil lepo število gledalcev. Trener Rudarja Jaka Keše je svojo ekipo dobro pripravil, saj je v prvem polčasu prikazala več, ter vodila tudi za pet zadetkov (13:8, 14:9). Šmarska ekipa je imel težave pri realizaciji, saj je dobro branil domači vratar Klemen Krajnc. V drugem polčasu pa takoj nalet ekipe RD Herz Šmartno. Prednost iz polčasa je kmalu skopnela, prvič je bilo izenačeno pri 18:18, nato pa že vodstvo 18:20. Nadaljeval se je trd boj za vsako žogo, obrambo in zadetek. Šmarska ekipa je uspešno držala prednost dveh do treh zadetkov, tik pred koncem so domači zapretili, ampak zgrešili dve 100% priložnosti. Zmago za Šmarčane je z osmim zadetkom zapečatil Tilen Strmljan, domači pa so imeli le še čas znižati rezultat na zadetek zaostanka. Videli smo razburljivo tekmo, pravi derbi.

Trbovlje (31.03.2017) – Dvorana Polaj, sodnika: Mirko Palačkovič in Bojan Brecelj, delegat: Janko Strel.

Rudar: Škrabar, Frece, Polanec, Ravkič, Gjerek 2, Ranevski 11, Sendelbah 3, Kovač 5, Radulovič, Cestnik, Hočevar, Habjan, Krajnc, Žagar, Kozinc, Lenart 7. Trener: Jaka Keše.

Herz Šmartno: M. Sadar, Strmljan 8, Ribarič, Cirar, Bahovec 1, Žižek, Šmejc 5, L. Poglajen 6, Muratovič, A. Sadar, Avsec 6, Močnik 1, Žurga 2, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Rudar  0 (0), Herz Šmartno  6 (5).

Izključitve: Rudar  12 minut, Herz Šmartno  6 minut.