V soboto, 11. maja, je Karate Zveza Slovenije, v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Karate klubom Žalec, organizirala letošnjo 2. Pokalno tekmo, kjer se je pomerilo 429 tekmovalk in tekmovalcev iz 51 slovenskih klubov.

Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Zoja Jug, Emma Kastelic, Nikita Peklar, Cristina Korpar Žveglič, Eva Kolander, Simona Češarek, Žana Dolenc Čučnik, Lara Salkič, Anej Hrušovar, Lars Zorko, Tian Ovnič, Jure Ostanek, Daniel Haralovič, Klemen Bizjak, Aljaž Dimec, Enej Drnovšek, Nik Mrgole, Matevž Golob, Lan Vozel, Ažbe Gorjup, David Kocman, Jure Krajnc, Mark Robek, Aljaž Hvala, Tilen Grivec, Denis Šehič, Kenan in Alen Isakovič, Zak Škofljanc ter Marko in Uroš Markuljevič.

V katah ekipno so trboveljčani osvojili pet medalj. Ponovno so s svojimi rezultati razveseljevali malčki v sestavi Anej Hrušovar, Lars Zorko in Tian Ovnič, ki so osvojili zlato medaljo. Prav tako zlati so bili kadeti Denis Šehič ter Marko in Uroš Markuljevič. Pri dečkih smo imeli dve ekipi in obe sta se uvrstili na zmagovalni oder, srebrni so bili Jure Ostanek, Matevž Golob in Nik Mrgole ter bronasti Daniel Haralovič, Klemen Bizjak in Lan Vozel. Za drugo ekipno bronasto medaljo so poskrbele deklice, in sicer Ema Kastelic, Nikita Peklar, Zoja Jug.

V športnih borbah so osvojili 10 medalj. Do zlatih medalj so se priborili Cristina Korpar Žveglič pri mlajših kadetinjah nad 50 kilogramov, Denis Šehič pri kadetih do 52 kilogramov in Marko Markuljevič pri kadetih do 63 kilogramov. Srebrno medaljo je osvojil Kenan Isakovič pri kadetih do 57 kilogramov. Na tretjem mestu so tekmovanje zaključili Daniel Haralovič pri dečkih do 40 kilogramov, Jure Krajnc pri mlajših kadetih do 50 kilogramov, Tilen Grivec pri mlajših kadetih do 55 kilogramov, Zak Škofljanc pri kadetih do 63 kilogramov, Uroš Markuljevič pri kadetih do 70 kilogramov in Alen Isakovič pri mladincih do 76 kilogramov.

V skupnem seštevku 2. Pokalne tekme Karate zveze Slovenije so Trboveljčani osvojili 4. mesto med 52 nastopajočimi klubi.