Velenjski Plavalni klub je minulo soboto organiziral že 32. Mariničev memorial, posvečen tragično preminulemu velenjskemu plavalcu Boštjanu Mariniču. V dopoldanskem delu je tekmovanje namenjeno najmlajšim tekmovalcem, v popoldanskem pa pripada invalidom in plavalcem s posebnimi potrebami. V jutranjem delu je organizator privabil približno za dobro stotino plavalcev in plavalk iz kategorij mlajših dečkov in deklic, ter dečkov in deklic.

Iz Trbovelj so se mitinga udeležili: Jan Lah Škrbec, Taj Zupančič, Brina Rozina, Sara Isakovič in Mojca Oberžan. Zaradi bolezni pa se tekme ni mogla udeležiti Lana Naglič. Plavalci so navkljub mladosti odlično opravili svoje poslanstvo. Vsi so v svojih nastopih izdatno popravili osebne rekorde in pri tem dosegli naslednje rezultate; Jan je na 50 prosto osvojil petnajsto mesto, na 50 delfin štirinajsto in 50 hrbtno enajsto mesto. Taj je vse svoje 50- metrske nastope pospremil s stopničkami. V prosti tehniki je osvojil tretje, v hrbtni drugo, ter v prsnem in delfinu prvo mesto. Tudi dekleta niso hotela zaostajati za fanti. Tako je Sara v svojih nastopih na 50 prosto osvojila dvanajsto mesto, na 50 hrbtno šesto in 50 prsno peto mesto. Brina je zasedla dva šesta mesta, na 50 hrbtno in delfin, ter dva 5. mesta, na 50m prsno in prosto. Najmlajša Mojca se je v svoji kategoriji na 50 prsno zavihtela na sedmo mesto, na 50 prosto jo je razveselilo osvojeno bronasto odličje, tekmovanje pa je zaključila z nastopom na 50 delfin in suvereno osvojenim zlatom.

Tako so mladi plavalci uspešno zaključili sezono v 25- metrskih bazenih.