V petek, 13. septembra, se je reprezentanca kadetov, mladincev, mlajših članov in članov odpravila na Madžarsko, kjer so čez vikend nastopili na 22. Mednarodnem karate turnirju “Budapest Open”, kjer je nastopilo 1875 tekmovalk in tekmovalcev iz 36 držav. Iz trboveljskega kluba so Slovenijo v Budimpešti zastopali Urša in Barbara Haberl, Domen Zidar in Blaž Hribovšek. Kar nekaj reprezentanc si je turnir izbralo za izborno tekmo, med njimi tudi naša, tako da je bil turnir v Budimpešti res na visoki ravni.

Tokrat je za medaljo poskrbel Domen Zidar v kategoriji mlajših članov do 67 kilogramov, kjer se je pomerilo 33 tekmovalcev iz 17 držav. Do finala je zabeležil štiri zmage, kjer je po vrsti premagal predstavnike Ukrajine, Izraela, Hrvaške in Nemčije. V finalu je moral priznati poraz Dancu ter tako osvojil srebrno medaljo. Da je Domen dosegel res odličen rezultat nam pove podatek, da je v Budimpešti nastopilo 55 slovenskih reprezentantov, ki so skupaj osvojili štiri medalje, dve v katah in dve v športnih borbah in ena izmed njih je bila po zaslugi Domna trboveljska. Le zmago od medalje sta bili oddaljeni sestri Haberl, obe sta končali na petem mestu, Urša do 50 kilogramov in Barbara do 55 kilogramov. Blaž Hribovšek je v kategoriji članov do 60 kilogramov, ob lažji poškodbi roke, končal tekmovanje v prvem krogu.