Pričela se je nova sezona tekem za karateiste. V soboto, 31. avgusta, je v Čakovcu na Hrvaškem potekal 28. Mednarodni karate turnir »Međimurje Open Croatia 2024«. Na tekmovanje je bilo prijavljenih 813 tekmovalk in tekmovalcev iz 107 klubov iz 12 držav. Karate klub Trbovlje so zastopali Vita Audič, Arman Hozanović, Max Potočnik, Tian Ovnič, Aljaž Hvala in Daniel Haralović. Vodila sta jih trenerja Barbara Haberl in Miha Kovačič.

Tokrat so bili naši tekmovalci uspešnejši v katah. Za zlato medaljo je poskrbel Arman Hozanović, ki je bil nepremagljiv pri dvanajstletnikih.

Pri kadetih je tretje mesto zasedel Tian Ovnič.

V športnih borbah je Arman Hozanović po treh zmagah klonil v finalu, ter tako v kategoriji dečkov do 34 kilogramov osvojil drugo mesto. Le korak do medalje so tokrat ostali Max Potočnik pri dečkih do 39 kilogramov, Daniel Haralović pri mladincih do 76 kilogramov in Vita Audič pri mlajših članicah do 61 kilogramov, ki so vsi trije zasedli nehvaležno peto mesto. Aljaž Hvala je tekmovanje končal v prvem krogu v kategoriji mladincev do 68 kilogramov.

Lep začetek sezone, ki nedvomno kaže na nove uspehe naših športnikov.