Včasih so dejali, da je smučanje slovenski nacionalni šport. Danes bi to lahko trdili za košarko. Po nedavnih uspehih slovenske reprezentance na olimpijskih igrah pa so se v preteklih dneh izvrstno izkazale tudi mlade košarkarice.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca do 16 let je na Fiba evropskem prvenstvu v obliki ‘challengerja’ v portugalskem mestu Matosinhos osvojila prvo mesto in se s tem uvrstila na svetovno prvenstvo do 17 let, ki bo prihodnje leto na Madžarskem.

Mlade košarkarice so turnir na Portugalskem, ki se je pričel 9. avgusta in končal včeraj, popolnoma osvojile – v skupini C, kjer so še reprezentance Rusije, Češke, Poljske, Belgije in Portugalske, so zmagale vseh pet odigranih tekem.

V izbrani vrsti mladih športnic je tudi mlada trboveljčanka Kim Žibert, o kateri bomo še nedvomno veliko slišali.