RD HERZ ŠMARTNO : RK SEVNICA         46 : 24  (17 : 15)

Šmartno pri Litiji (08.04.2017), Dvorana Pungrt, gledalcev: 200, sodnika: Miran Štrigl in Aleš Gorenc, delegat: Matjaž Kočevar.

Herz Šmartno: M. Sadar (4 obrambe), Strmljan 8, Ribarič 11, Cirar 5, Bahovec 1, Žižek 4, Šmejc, L. Poglajen 2, Muratovič (0 obramb), A. Sadar, Bučar 3, Avsec 7, Močnik, Žurga 5, Kukovica (11 obramb). Trener: Filip Gradišek.

Sevnica: Žičkar (0 obramb), Kolman, Vrtovšek, Mrgole 2, Kneževič 7, Zelič 1, Vovk, Krnc (8 obramb), Župevc 1, Kovač 4, Kozole 8, Janev 1. Trener: Aleš Pinterič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno  4 (4), Sevnica  0 (0).

Izključitve: Herz Šmartno  4 minute, Sevnica  6 minut.

Diskvalifikacije:

Proti Sevnici je trener Filip Gradišek tekmo odigral brez prvega vratarja Midhada Muratoviča in kapetana Aleša Šmejca. V prvem polčasu domača ekipa ni upravičila vlogo favorita, gostje so igrali sproščeno ter dosegli nekaj lahkih zadetkov. Na polčasu je bilo le 2 zadetka prednosti za domače. V drugem delu podoben začetek, gostje so se približali na zadetek zaostanka, ter držali priključek do 20:19. Nato pa je domača ekipa začela igrati bolje, svoje obrambe je dodal tudi Luka Kukovica. Vodstvo se je pričelo višati, mladi domači igralci so se sprostili ter pokazali, da znajo še kako dobro igrati rokomet. Gostje niso imeli rešitve za razpložene Šmarčane, razlika je le naraščala. Videli smo odličen drugi polčas, ki so ga igralci Herz Šmartna dobili z visokim rezultatom 29:9. Kmalu po tekmi so domači igralci izvedeli tudi za ostale rezultate, tako da je ta zmaga pomenila osvojitev naslova PRVAKA 1.B državne lige, čeprav so do konca prvenstva še trije krogi. Čestitamo!