V švicarskem Montreuxu je bilo te dni spet napeto. V finalu namiznoteniškega turnirja Top 16 se je tudi letos – že tretjič zapored – boril Hrastničan Darko Jorgič. V zaključnem dvoboju se je ponovno boril z Nemcem kitajskega rodu Dang Quijem in ga s 4 : 2 tudi premagal.

Jorgič je v finalu moral izkoristiti zdravniški time out zaradi poškodbe. Po zdravniškem posredovanju je v zadnjem nizu spet lahko zaigral zbrano in kot prerojen in tako odigral svoj najboljši namizni tenis.

Kljub temu, da v rodnem Hrastniku ni osvojil naslova Zasavc leta 2022, pa mu lahko le čestitamo ob novo osvojenem naslovu na evropskem prvenstvu.