Darko Jorgić, namiznoteniški igralec iz Hrastnika se je v Montreauxu v Švici uvrstil v finale prestižnega turnirja Top 16, kjer je osvojil odlično drugo mesto.

Jorgić je trenutno na 39. mestu v namiznem tenisu na svetovnem nivoju. Na turnirju v Švici je igral z znanimi imeni namiznega tenisa – najprej premagal legendarnega Belorusa Vladimirja Samsonova ter Slovaka Yanga Wanga, v nedeljo pa je prvo tekmo igral s Hrvatom Tomislavom Pucarjem, ki ga je prav tako premagal.

V finalu ga je čakal boj s šestkratnim svetovnim prvakom, 38-letnim Nemcem Timom Bollom. Kljub temu, da je 21-letni Hrastničan v prvem nizu povedel, pa se je na koncu žogica obrnila v prid Bollu, ki je tako postal prvak že sedmič.

Darko Jorgić je s svojim rezultatom zadovoljen, saj je turnir Top 16 med igralci zelo cenjen, saj na njem sodeluje le 16 najboljših igralcev. Hkrati pa je to  že drugi Jorgićev fantastičen uspeh, saj se je pred 14 dnevi s slovensko namiznoteniško ekipo uvrstil na olimpijske igre.