V soboto, 22. oktobra 2022 so organizatorji Zagreb karate fest-a na TOP TEN povabili 10 karateistk iz 8 držav, ki so se pomerile v absolutni kategoriji. Top Ten velja za enega izmed najprestižnejših karate dogodkov, kjer poleg vrhunske udeležbe organizatorji poskrbijo še za lepe denarne nagrade. Med vabljenimi je bila tudi karateistka Karate kluba Trbovlje Urša Haberl, ki je bila edina iz najlažje kategorije (članice do 50 kg). Po prostem prvem krogu je v drugem zmagala z 3:1. V polfinalu se je pomerila z domačinko Lesjakovo (aktualno svetovno prvakinjo pri mlajših članicah v kategoriji nad 68 kg) in izgubila z minimalnih 0:1. Ker ni bilo repasažnih borb, je Urša zaključila tekmovanje na tretjem mestu, Lesjakova pa je ob koncu postala zmagovalka TOP TEN-a in tako domov odnesla 1500 EUR denarne nagrade. Urši iskrene čestitke za tretje mesto.

Od danes do nedelje pa bo v Konyi v Turčiji potekalo Svetovno prvenstvo za kadete, mladince in mlajše člane. Pomerilo se bo 1861 tekmovalk in tekmovalcev iz 105 držav sveta. Slovenijo bo predstavljalo 21 reprezentantov, med njimi tudi Trboveljčan Uroš Markuljevič. Na tatami bo stopil v petek, 28. oktobra, kjer se bo v njegovi kategoriji mlajših članov nad 84 kilogramov pomerilo 48 tekmovalcev iz 48 držav (v vsaki kategoriji lahko nastopi le en predstavnik posamezne države). Celotni reprezentanci želimo vse dobro, še posebej pa bomo pesti stiskali za Urošev uspešen nastop.

Vir fotografij: Karate klub Trbovlje