KARATE: MLADIM TRBOVELJČANOM OSEM MEDALJ NA POKALU NESTLA ŽGANKA V VELENJU

Preteklo nedeljo, 13. februarja 2022, je Karate klub Tiger Velenje organiziral 16. Mednarodni karate turnir “Pokal Nestla Žganka”. V Velenje so se pod vodstvom trenerjev Patricije Bukovinski in Edina Salkiča odpravili tudi člani Karate kluba Trbovlje: Emma Kastelic, Lana Herman, Lara Dolanc, Lučka Jazbec, Gloria Žagar, Arman Hozanovič, Anej Hrušovar, Tian Ovnič, Nik Mrgole, Daniel Haralovič in Ažbe Gorjup.

Karateisti so se najprej pomerili v katah.

Pri malčkih je bronasto medaljo osvojil Arman Hozanovič, ki je nastopil tudi v starejši kategoriji dečkov in tudi tam osvojil medaljo, in sicer srebrno. Med starejšimi dečki je bron osvojil Anej Hrušovar. Pri dekletih je Emma Kastelic osvojila tretje mesto pri mlajših kadetinjah. V katah ekipno sta obe ekipi osvojili medalji – fantje v postavi Anej Hrušovar, Arman Hozanovič in Tian Ovnič so bili srebrni,  dekleta Emma Kastelic, Lara Dolanc in Lučka Jazbec pa bronasta.

V športnih borbah sta bronasti medalji pri mlajših kadetih osvojila Nik Mrgole v skupini do 50 kilogramov in Daniel Haralovič v skupini nad 55 kilogramov.

Mladi trboveljski so se na turnirju zelo izkazali – iz Velenja so se vrnili z osmimi medaljami: