Karate – Urošu tokrat ni uspelo

Od petka do nedelje je v Larnaki na Cipru potekalo Evropsko prvenstvo za kadete, mladince in mlajše člane. Pomerilo se je 1137 tekmovalk in tekmovalcev iz 48 evropskih držav. Slovenijo je predstavljalo dvaindvajset reprezentantov, med njimi tudi član Karate kluba Trbovlje Uroš Markuljević.

Uroš je nastopil v kategoriji mlajših članov nad 84 kilogramov. V prvem krogu se je pomeril proti reprezentantu Češke Bosaku in izgubil z rezultatom 5:0. Čeh je svoje nastope končal v četrtfinalu, tako da ni bilo možnosti repasaža za zasavskega reprezentanta.

Letošnje prvenstvo stare celine so krojile Španija, Italija, Ukrajina in Azerbajdžan. Med 33 državami, ki so tokrat osvojile medalje, je bila po zaslugi Ele Petan tudi Slovenija, ki ji je že tretje leto zapored uspelo osvojiti bronasto medaljo na evropskem prvenstvu.