Preteklo soboto, 13. aprila, je v Slovenskih Konjicah potekala 1. Pokalna tekma KZS. Za Karate klub Trbovlje so tokrat nastopilo veliko trboveljskih mladih karateistov: Anea Felić, Tara Vozel, Franja Krajšek, Ana in Lučka Jazbec, Lana Herman, Nikita Peklar, Vita Audič, Enej Strašek, Patrik Oberžan, Anej Zapotnik, Arman Hozanović, Anej Hrušovar, Tian Ovnič, Max Potočnik, Daniel Haralović, Lan Vozel, Jure Krajnc, Aljaž Hvala ter Marko in Uroš Markuljević. Vodili so jih trenerji Barbara Haberl, Blaž Hribovšek in Rok Lopan.

Naši tekmovalci so osvojili 16 medalj – od tega 4 zlate, 6 srebrnih in 6 bronastih. Zmagovalci 1. Pokalne tekme Karate zveze Slovenije so postali:

Vita Audič pri članicah do 61 kilogramov,

Uroš Markuljević pri članih do 84 kilogramov,

kata ekipa dečkov v sestavi Anej Zapotnik, Enej Strašek in Patrik Oberžan

ter Anej Hrušovar, Arman Hozanovič in Tian Ovnič pri kadetih v katah ekipno.

Srebrne medalje so v katah osvojili Anej Zapotnik pri dečkih, Arman Hozanović pri mlajših kadetih  in Tian Ovnič pri kadetih. V borbah so si drugo mesto priborili Max Potočnik pri mlajših kadetih do 40 kilogramov, Nikita Peklar pri kadetinjah do 61 kilogramov in Daniel Haralović pri mladincih do 76 kilogramov. Na tretjem mestu pa so tekmovanje končali Tara Vozel v katah in športnih borbah, Aljaž Hvala in Lan Vozel pri mladincih do 68 kilogramov ter Jure Krajnc in Marko Markuljević pri članih do 75 kilogramov.

Vsem iskreno čestitamo in želimo še naprej uspešno tekmovalno sezono.