Minuli vikend je v Ljubljani potekal tradicionalni že 34. Pokal Ježek, ki je v Tivoli privabil kar 380 plavalcev iz 23 klubov iz Slovenije in Hrvaške. Tekmovanja, ki nudi vpogled na prihodnost slovenskega plavanja, se je udeležilo tudi 6 deklet trboveljskega Rudarja: Ariana Agrež, Mojca in Špela Oberžan, Pia Zore, Inja Zupančič ter Noemi Borišek.

Nastopilo se je v vseh 50 metrskih disciplinah, na 100 metrov pa je bila na sporedu namesto delfina disciplina 100 mešano. Vsak plavalec oz. plavalka je lahko plaval(a) štiri discipline, seštevek treh – med katerimi pa je morala biti ena 100 metrska – pa je dal skupnega zmagovalca tega tekmovanja. To je postala Ariana, ki je zmagala v treh disciplinah na 50 in 100 prosto, 100 mešano ter bila tretja na 50 delfin. Na oder za zmagovalce je stopila tudi Pia. 2 X na najvišjo stopničko na 50 in 100 hrbtno, na 3. na 100 prosto, na 50 prosto pa se je morala zadovoljiti s 4. mestom. Medaljam so se z odplavanimi osebnimi rekordi približala tudi ostala dekleta. Najbolj Špela, s četrtim na 50 prsno, ter s petim na 50 delfin, 100 prsno in 100 mešano. Med osem najboljših so se uvrstile tudi Inja (5. na 100 prosto), Mojca (2 x 6. na 100 prosto in 100 mešano in 2 x 8. na 50 prosto in 50 delfin) ter Noemi (6. in 7. na 50 in 100 prsno). Poleg odličnih uvrstitev pa veseli dejstvo, da so dekleta kljub počitnicam ter posledično pomanjkanju treningov, plavale osebne rekorde, kar nam vliva upanje na uspehe v prihodnje.

V Beogradu pa se je na močnem mednarodnem mitingu za kadete, mladince in člane Memorial Ante Lambaša pomeril Taj Zupančič. V konkurenci 46 klubov s preko 600 plavalcev iz celega Balkana je Taj osvojil drugo mesto na 200 mešano in 400 prosto, na 400 mešano pa ga je od medalje ločila le sekunda, ki jo bo pridobil že ta vikend na močnem mitingu na Reki.