V nedeljo, 16. aprila, je Karate klub Rudar Velenje organiziral 3. Mednarodni turnir “Rudar Velenje Open 2023”. Barve trboveljskega karate kluba so zastopali Ana Jazbec, Franja Krajšek, Tara Vozel, Lana Lauševič, Lenka Njunjić, Enej Strašek, Anej Zapotnik, Patrik Oberžan, Max Potočnik in Lars Zorko. Vodila sta jih trenerja Rok Lopan in Edin Salkić. Vlogo sodnice je opravljala Ida Smajlagič.

Mladi tekmovalci so osvojili kar 12 medalj, in sicer 4 zlate, 3 srebrne in 5 bronastih. V katah posamezno sta zmagovalca turnirja v Velenju postala Anej Zapotnik pri dečkih in Lars Zorko pri mlajših kadetih.

Zlato Aneja Zapotnika

in Larsa Zorka v katah

Tara Vozel je pri malčicah osvojila bronasto medaljo. V katah ekipno sta obe ekipi osvojili srebrni medalji, in sicer deklice v postavi Ana Jazbec, Franja Krajšek in Tara Vozel ter dečki v sestavi Anej Zapotnik, Enej Strašek in Patrik Oberžan. Preostalih 7 medalj so Trboveljčani osvojili v športnih borbah.

Ana Jazbec je bila zlata v športnih borbah v konkurenci malčic do 36 kg

Zlati medalji sta osvojila Ana Jazbec pri malčicah do 36 kilogramov in Enej Strašek pri malčkih do 39 kilogramov.

V svoji kategoriji v športnih borbah je slavil tudi Enej Strašek

Srebrno medaljo si je priborila Lenka Njunjić pri mlajših kadetinjah do 47 kilogramov. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra so stopili Tara Vozel pri malčicah do 28 kilogramov, Franja Krajšek pri malčicah nad 36 kilogramov, Lana Lauševič pri deklicah do 34 kilogramov in Anej Zapotnik pri dečkih do 35 kilogramov.

Iskrene čestitke mladim karateistom! Naj se njihova športna pot uspešno nadaljuje!

Vir fotografij: Arhiv Karate kluba Trbovlje