Današnja tekma, v katero je bilo uprtih tisoče oči, se ni končala tako, kot bi upali in si želeli Slovenci. Po napeti igri je slovenska reprezentanca morala priznati premoč Francozov.

Naši fantje so kljub dobri igri a malo smole izgubili boj za finale zgolj za eno točko – Francija je zmagala z 90 : 89.

Prvo četrtino igre so vodili Slovenci, prav tako z dvema točkama prednosti so končali prvi polčas. V tretji četrtini pa so povedli Francozi in žal jim je prednost uspelo ohraniti do konca igre.

V finalu bodo tako igrali ekipi Francije in ZDA, Slovenci pa se bodo v soboto borili za bronasto medaljo v tekmi z Avstralci.