V soboto, 25. novembra, je v Podčetrtku potekalo Državno prvenstvo do 21 let v katah in športnih borbah na katerem je nastopilo 406 tekmovalk in tekmovalcev iz 51 klubov Karate zveze Slovenije.

Tehnični organizator Karate klub Kozjansko in Obsotelje je ponovno odlično izpeljal celotno prvenstvo. Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Cristina Korpar Žveglič, Žana Dolenc Čučnik, Simona Češarek, Lara Salkič, Laura Božjak, Urša in Barbara Haberl, Tilen Grivec, Jure Krajnc, Denis Šehič, Zak Škofljanc, Kenan in Alen Isakovič, Timotej Korpar Žveglič, Marko in Uroš Markuljevič, Erik Teo Košmrlj, Ervin Salkič, Domen Zidar, Ajdin Mujkanovič, Luka Ferlin, Luka Perc, Stefan Joksimovič in Blaž Hribovšek. Tekmovalce so vodili trenerji Miha Kovačič, Edin Salkič, Rok Lopan in Patricija Bukovinski. Vlogo sodnice je opravljala Aida Medič.

Kar devet državnih prvakov trboveljskih karateistov

V katah so Trboveljčani osvojili dve medalji. Med kadetinjami je tretje mesto osvojila Laura Božjak. Drugo mesto je med mlajšimi člani zasedel Stefan Joksimovič. Športne borbe so prinesle kar devet državnih prvakov za leto 2017, in sicer: Kenan Isakovič med mlajšimi kadeti do 40 kilogramov, Uroš Markuljevič med mlajšimi kadeti do 55 kilogramov, Alen Isakovič med kadeti do 70 kilogramov, Urša Haberl med mladinkami do 53 kilogramov, Domen Zidar med mladinci do 61 kilogramov, Ajdin Mujkanovič med mladinci nad 76 kilogramov, Barbara Haberl med mlajšimi članicami do 55 kilogramov, Blaž Hribovšek med mlajšimi člani do 60 kilogramov in Stefan Joksimovič med mlajšimi člani do 84 kilogramov. Državni podprvaki so postali Cristina Korpar Žveglič pri deklicah do 40 kilogramov, Denis Šehič pri mlajših kadetih do 40 kilogramov, Luka Perc pri mlajših članih do 67 kilogramov in Luka Ferlin pri mlajših članih do 75 kilogramov.  Bronaste medalje so osvojili Žana Dolenc Čučnik pri deklicah nad 40 kilogramov, Tilen Grivec pri dečkih do 45 kilogramov, Zak Škofljanc pri mlajših kadetih so 45 kilogramov, Marko Markuljevič med mlajšimi kadeti do 50 kilogramov in Erik Teo Košmrlj pri kadetih do 63 kilogramov.

Karate klub Trbovlje je bil tako po žlahtnosti kot številu osvojenih medalj najuspešnejši med 51 klubi, ki so se udeležili prvenstva Slovenije. To prvenstvo je bilo najuspešnejše v zgodovini kluba, za kar gre zasluga vsem tekmovalcem in trenerjem.

»Prihajajočo soboto čaka Trboveljčane vrhunec sezone z organizacijo in nastopom na 45. Mednarodnem turnirju »Trbovlje 2017« na katerem se pričakuje številčna udeležba,« dodaja in hkrati vabi na turnir Jernej Simerl v imenu Karate kluba Trbovlje.