Vir fotografije: Karate klub Trbovlje

Ena najbolj uspešnih karateistk Karate kluba Trbovlje Urša Haberl je pred dnevi dopolnila 21 let in s tem zaključila s tekmovanji v kategoriji mlajših članic na petem mestu svetovne karate lestvice.

Za točkovanje na karate lestvici se štejejo rezultati doseženi na uradnih tekmovanjih Svetovne karate zveze (WKF), kjer je vključenih 192 držav članic, s čimer se lahko pohvali zelo malo športov na svetu.

Urša Haberl je v kategoriji mlajših članic zadnjič uradno tekmovala  avgusta na evropskem prvenstvu na Finskem, kjer je osvojila peto mesto. S svojimi rezultati nas sedaj razveseljuje tudi v članski kategoriji, saj je v jesenskem delu tekmovalne sezone prvo osvojila sedmo mesto na debitantskem nastopu na Premier ligi v Moskvi, nato nadaljevala z bronasto medaljo na Odprtem prvenstvu Hrvaške, na balkanskem prvenstvu pa je zasedla peto mesto. Že čez dobrih 14 dni jo čaka nastop na njenem prvem članskem svetovnem prvenstvu, ki bo letos potekalo od 16. do 21. novembra v Dubaju.

Spomnimo še, da je bila Urša Haberl prva predstavnica Slovenije, ki je zasedla sam vrh svetovne karate lestvice, saj je bila leta 2016 najboljša kadetinja v športnih borbah do 54 kilogramov na svetu. V preteklih letih je bila dvakratna zmagovalka svetovnega pokala, trenutno pa je še aktualna balkanska prvakinja pri mlajših članicah.

Vso srečo, Urša in še veliko osvojenih medalj ti želimo tudi mi!