Zlata Zasavčanka Nika Tomc

V soboto se je končal Olimpijski festival evropske mladine, ki je potekal od 23. do 29. julija 2023 v Mariboru.

Podoben je čisto pravim olimpijskim igram, vendar pa je namenjen tistim, ki jih velike igre še čakajo – mladim. Festival ima uvodno in zaključno prireditev, med trajanjem gori olimpijski ogenj, športniki tekmujejo in ob podelitvi medalj najboljšim zaigra tudi njihova himna.

Mladi so se na letošnjem letnem olimpijskem festivalu pomerili v 11 disciplinah:

• tenisu.

Mladi slovenski športniki so osvojili pravljično število medalj – sedem, od tega 5 bronastih, eno srebrno in eno zlato odličje. Zmagovite discipline za naše so bile tenis, gorsko kolesarstvo, stadionska atletika (tek na 1500 m, tek na 800 m in met kopja) in judo.

Še posebej naj izpostavimo zlato medaljo v judu, ki jo je v kategoriji do 57 kilogramov priborila Kisovčanka Nika Tomc.

Nika je tudi sicer državna prvakinja v svoji kategoriji; in je v finalu se je borila z Nemko Odalis Santiago Santano in jo premagala z 10:0.

Po Lei Bartelme torej še ena zelo uspešna Kisovčanka, o kateri bomo še slišali. Čestitke!