Vir: FB stran Zlata Lisica / Golden Fox

15. in 16. februarja se je v Kranjski Gori odvijal 56. pokal Zlate lisice, ki ga je osvojila Slovakinja Petra Vlhova.

Tekme, ki jih tradicionalno sicer organizirajo v Mariboru, so morali organizatorji zaradi vremenskih razmer prestaviti na Gorenjsko. V Podkorenu se je minuli konec tedna zbralo okrog 5000 navijačev, ki so spodbujali smučarke in poskrbeli za prijetno vzdušje.

Zmago v sobotnem veleslalomu si je prismučala  Alice Robinson, drugo mesto je pripadlo Slovakinji Petri Vlhovi, tretje mesto pa sta si delili domačinka Meta Hrovat in Švicarka  Wendy Holdener. Metine stopničke na tekmi v domačem kraju so tudi prve stopničke v tej sezoni. Na veleslalomski preizkušnji sta bili uspešni tudi Tina Robnik na šestem in Ana Bucik na štirinajstem mestu.

Nedeljski slalom je osvojila Slovakinja Petra Vlhova pred Švicarko Wendy Holdener in Avstrijko Katharino Truppe. Meta Horvat je nedeljski slalom končala enajsta, Ana Bucik pa enaindvajseta.